Dlaczego chcę o tym pamiętać?

Pierwsze dni sierpnia to szczególny czas dla wszystkich Polaków, to również, a może przede wszystkim ważny czas dla Warszawy. Jak co roku o godzinie 17.00 w godzinę „W” syreny zabrzmią nad naszą stolicę. Powiem więcej, rozlegną się w całej naszej ojczyźnie. Ta minuta zatrzymania się, jest naszym hołdem dla tych, którzy oddali swoje życie dla naszego wolnego kraju. Dzisiaj każdy powinien zdać sobie sprawę z tego, że dopóki pamiętamy, dopóty jest w nas siła aby walczyć o nasza polskość.

Te słowa brzmią o tyle mocniej, kiedy piszę je będąć na emigracji, kiedy jestem w Londynie, gdzie nie zatrzymają się samochody, gdzie syreny nie będą ogłaszać chwały ale również tragedii naszych Bohaterów. Bedzie to chwila ulotna i przemijąca, jak tysiące innych. Tutaj w zgiełku metropolii, możemy jedynie wypełnić ciszą zakamarki naszego polskiego serca. Nie chodzi mi o jakieś wzniosłe deklaracje, wyznanie wiary, uwielbienie dla naszej Rzeczypospolitej. Daleki jestem od tego. Piszę teraz raczej o naszej polskiej tęsknocie za domem.  Samo się też nasuwa na moje usta Cześć i Chwała Bohaterom, Warszawo! Pamiętamy! Bo bez tych wspaniałych ludzi, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę, nie było by naszej Ojczyzny, Naszego Domu.

Nie ważne więc, że teraz jesteś w Londynie, Dublinie, Chicago czy Sydnej, twoje polskie serce jest teraz z Warszawą. Jesteśmy z tymi, których mamy obowiązek czcić i pamiętać o ich życiu i poniesionej ofierze.

Dzisiaj nie powinno być podziałów, dzisiaj powinna być tylko pamięć.

Dopóki pamiętamy, Polska istnieje, a my możemy czerpać naszą wewnętrzną siłę i dumę z tego, że jesteśmy polakami.

A więc jeszcze raz

Cześć i Chwała Bohaterom, Warszawo! Pamiętamy!

Ja Polak

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s