Długo wędro­wałem, za­nim doszedłem do siebie.

Długo wędro­wałem, za­nim doszedłem do siebie.

Zaczynam moją przygodę od cytatu, słowa te zostały wypowiedziane przez Tadeusza Różewicza polskiego poetę, dramaturga i prozaika.

Słowa te w pełni odzwierciedlają istotę wędrówki każdego człowieka. Nasze życie jest nieustanną drogą,  szukaniem prawdy o nas samych, o naszym początku, o korzeniach i historiach naszych rodzin. Bo kim stałby się człowiek, gdyby nie zadawał sobie pytania o sens swojego istnienia.

Prawda o nas samych, to prawda indywidualna, poznanie siebie i swojego „JA”, może nastąpić bardzo szybko, a może stać się procesem, który będzie trwał latami. Ważne jednak w tym naszym wędrowaniu jest to, aby mieć otwarte serce i ducha ochoczego. Taka postawa, czyni nas najlepiej przygotowanym do życia, relacji z innymi ludźmi.

Pełnią człowieczeństwa można się dzielić. Można ją dawać innym ludziom, można więc kochać i być kochanym.

Piszę to jako „Pielgrzym”, bo tak określam swoje życie. Wciąż szukam właściwej drogi, szukam tej najlepszej ścieżki, która doprowadzi do mnie samego.

Reklamy

3 Komentarze Dodaj własny

  1. pniówek pisze:

    pielgrzym ma w sobie siłę, trud i znój na twarzy, a w oczach radość poznawania i przeżywania chwili

  2. Ola pisze:

    Wędrowałam z przyjemnością. Dobre tempo; ruchoma kamera odzwierciedla dynamikę Londynu.Kiedy się idzie za Tobą, czuje się tętno miasta (y) Chętnie powłóczę się jeszcze i popatrzę na inne miejsca 🙂

  3. Dzięki za słowa publikowane, ale przede wszystkim- dziękuję za film. Wędrowałam z przyjemnością. Dobre tempo; ruchoma kamera odzwierciedla dynamikę Londynu. Kiedy się idzie za Tobą, czuje się tętno miasta (y) Chętnie powłóczę się jeszcze i popatrzę na inne miejsca 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s